Bay- Bayan Gençler için..
 
 
 
ESKİŞEHİR HAKKINDA

Eskişehir eğitim ve bilim kentidir. 12 fakülte, 6 yüksekokul, 3 Meslek Yüksek Okulu, 1 devlet konservatuvarı ve 7 enstitü ile Anadolu Üniversitesi ve 9 fakülte, 6 yüksekokul, 5 enstitü ve 1 devlet konservatuvar ile Osmangazi Üniversitesi ile metropol kentlerin dışında iki üniversitesi olan tek Anadolu kenti ünvanını almıştır.
Anadolu Üniversitesi açık öğretim, sivil havacılık, engellilerin eğitimi gibi değişik alanlarda ilkleri gerçekleştirmiş ve öncü olmuştur. Günümüzde ülkelerin gelişmişlik düzeyleri, yalnızca ekonomik gelişmişlikleri ile değil, o ülkede engellilere yönelik hizmetlerin geliştirilmesi ve genişletilmesi ile de ölçülmektedir. Bu bağlamda Eskişehir de birçok konuda öncü konuma gelmiş, özellikle engellilerin eğitimi konusunda Türkiye’nin merkezi haline gelmiştir.
Eskişehir gelişen şehircilik anlayışı ve uygulamalarının yanı sıra iki üniversitesi, kültürel alt yapısı ile sanat yapıları, havacılık merkezi, planlı sanayisi, yer altı zenginlikleri ve sosyal yaşam seçenekleriyle kenti gelişmiş Avrupa kentleri seviyesine yaklaştırmıştır.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
İlin en eski yükseköğretim kurumu olan İ.T.İ.A ( İktisadi Ticari İlimler Akademisi ) 1958 de açılmıştır. 1982 yılında Yüksek Öğretim Kurumları'nın yeniden yapılanması sonucu Anadolu Üniversitesi kurulmuş ve sürekli gelişerek ülkemizin en büyük üniversitelerinden biri haline gelmiştir. Daha sonra 18 Ağustos 1993 tarihinde 496 sayılı K.H.K. ile Osmangazi Üniversitesi adı ile ikinci üniversite kurulmuştur.
Anadolu Üniversitesinde 12 fakülte, 6 yüksekokul, 3 Meslek Yüksek Okulu, 1 devlet konservatuvarı ve 7 enstitü bulunmaktadır.

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
Osmangazi Üniversitesi 1993 tarihinde 496 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Anadolu Üniversitesi'nden ayrılarak kurulmuştur.
Osmangazi Üniversitesi bünyesinde 9 fakülte, 6 yüksekokul, 5 enstitü ve 1 devlet konservatuvarı bulunmaktadır.

 
Damla Stüdyo Evler
Damla Stüdyo Evler
Eskişehir eğitim ve bilim kentidir. 12 fakülte, 6 yüksek okul, 3 Meslek Yüksek Okulu, 1 devlet konservatuvarı ve 7 entstitü ile Anadolu Üniversitesi ve...
Damla Stüdyo Evler
Damla Stüdyo Evler
 
 
© Damla Stüdyo Evler- Bu Firma Eskişehir Firma Rehberinde Kayıtlıdır | Eskişehir Apart Rehberine Kayıtlıdır
 
Web Tasarim | Eskisehir Web Tasarim